اهمیت استفاده از سرم‌های پوستی

سرم چیست و چرا باید در روتین پوستی باشند؟

اگر روتین پوستی را به طور کامل انجام می‌دهید اما هنوز به نظر می‌رسد که پوستتان مشکلات خاصی دارد، جواب شما سرم‌های پوستی است. در اینجا به مفهوم سرم‌ها و اهمت حضورشان در روتین‌های پوستی می‎‌پردازیم.

سرم پوستی چیست؟

سرم‌، مرطوب‌کننده‌های سبک وزنی هستند که به صورت تمرکزی بر روی مشکلات مختلف کار می‌کنند. عناصر تشکیل‌دهنده سرم‌ها به صورت متمرکز با مشکلات خاص پوست مبارزه‌می‌کنند. به همین دلیل کارایی و اثر آن‌ها بسیار بیشتر از کرم‌هاست. سرم‌های پوستی جنس‌های مختلفی مانند ژل، روغن و کرم‌های سبک دارند و حتی ممکن است آب مانند باشند.

چرا باید از سرم پوستی استفاده‌کنیم؟

هر سرم با توجه به نیاز پوست شما کارایی متفاوت دارد. در این بخش چند دلیل استفاده از سرم‌ها را با هم بررسی خواهیم‌کرد:

استفاده از سرم برای کمرنگ کردن لک‌های تیره:

عوامل بیرونی و همچنی بالا رفتن سن، باعث ایجاد لک‌های تیره و هم‌چنین چین و چروک شدن پوست خواهدشد. با استفاده از سرم‌های روشن‌کننده و بازسازی‌کننده پوست، پوستتان پس از مدتی روشن‌تر خواهدشد و ساختار پوستتان ترمیم و تقویت خواهدشد. سرم اصلاح کننده و محافظت کننده پوست ایوروشه، یکی از سرم‌هایی است که برای این منظور بسیار مناسب است. سرم ضد چروک و بازسازی کننده او ایکس دایت استاتیک دلیل وجود گلیسیرین و روغن زیتون و روغن جوجوبا پوست شما را شاداب و روشن‌تر خواهدکرد و به بازسازی آن کمک می‌کند.

استفاده از سرم برای روشن‌کردن پوست کدر:

اگر پوستتان روشنی و شادابی خود را از دست‌داده، سرم‌های روشن‌کننده را امتحان‌کنید. این نوع سرم‌ها معمولا شامل ویتامین سی هستند که تاثیر بسیار زیادی بر روی روشن شدن پوست دارند. سرم روشن کننده دایت استاتیک با خاصیت مهار تیروزیناز که موجب محو شدن لک های رنگی می شود. همچنین سرم روشن کننده پوست وایت برلیانس مورد با به کار گیری ٤ تکنولوژی به درخشان شدن پوست کمک می کند.

استفاده از سرم برای آبرسانی:

اگر پوست خشکی دارید و حتی با وجود استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده، حس می‌کنید که پوستتان رطوبت لازم را ندارد، سرم‌های مرطوب‌کننده و آبرسان را امتحان‌کنید. این نوع سرم‌ها معمولا حاوی عنصر هیالورونیک اسید هستند که یک آبرسان بسیار قوی است. این نوع سرم‌ها به پوستتان شادابی و زندگی خواهدداد.

استفاده از سرم برای بهبود چین و چروک:

سرم‌های پوستی نقش بسیار زیادی بر روتین ضدپیری دارند. برای بهبود این مسئله سرمی را انتخاب کنید که مرطوب‌کننده قوی باشد و درصد زیادی هیالورونیک اسید داشته‌باشد. مانند سرم پری می یم لیراک. همچنین می‌توانید از سرم‌هایی مانند سرم ایج ریکاوری الارو استفاده‌کنید که خاصیت لیفتینگ دارند و از شل‌شدن پوست جلوگیری می‌کنند.

از دیگر کاربرد تمرکزی سرم‌ها می‌توان به لایه‌برداری و درمان جوش‌های فعال اشاره‌کرد. سرم‌ها به علت جذب سریع، بهتر است که قبل از کرم‌ها زده‌شوند. مقدار بسیار کم سرم برای کل صورت کافی است و با توجه به اثرشان، محصولات به صرفه‌ای هستند. برای خرید انواع مختلف سرم به بخش مراقبت پوستی فروشگاه زنونه سر بزنید.