0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
  • خانه
  • آموزش به روز رسانی فروشگاه ساز اینترنتی ناپ کامرس
آموزش به روز رسانی فروشگاه ساز اینترنتی ناپ کامرس

آموزش به روز رسانی فروشگاه ساز اینترنتی ناپ کامرس

در ادامه روش آپدیت کردن فروشگاه ساز اینترنتی ناپ کامرس را به آخرین ورژن موجود شرح خواهیم داد , احتمالا شما به خاطر اینکه اعلانی مبنی بر موجود بودن ورژن جدید تری از ناپ کامرس در داشبورد وبسایت خود دیده اید , قصد دارید ناپ کامرس را آپدیت نمایید , متاسفانه ناپ کامرس از به روز رسانی خودکار پشتیبانی نمی کند بنابراین شما باید به صورت دستی این کار را انجام دهید.

دقت داشته باشید از ورژن 4.40 به بعد ناپ کامرس از SQL Upgrade Script  برای آپدیت استفاده نمی کند , و آپدیت به صورت خودکار پس از اجرا برنامه آغاز می شود , بنابراین زمانی که ناپ کامرس را از ورژن 4.30 به ورژن 4.40 آپدیت کردید , دیگر به انجام مرحله دوم نیاز ندارید !

در صورتی که می خواهید ناپ کامرس را بر روی وبسایت خود نصب کنید می توانید  مقاله آموزش نصب ناپ کامرس با ویندوز   را مطالعه نمایید.

به روز رسانی Nopcommerce

1-      گرفتن بک آپ از وبسایت

در ابتدا باید از همه چیز بر روی وبسایت خود بک آپ تهیه کنید به خصوص از  دیتا بیس وبسایت ,  این مرحله بسیار مهم است چون در صورتی که به مشکلی برخوردید می توانید از بک آپ وبسایت استفاده کنید.

تهیه بک آپ از دیتا بیس

2-      آپدیت ناپ کامرس به ورژن 4.30 و پایین تر

شما باید SQL Scripts ها را یکی یکی نصب کنید ,  برای مثال اگر ورژن ناپ کامرس شما 3.90 است و شما می خواهید آن را به 4.20 آپدیت نمایید , باید اول ورژن 4.00 , سپس ورژن 4.10 و در نهایت ورژن 4.20 را نصب نمایید . شما میتوانید SQL Scripts ها را از وبسایت ناپ کامرس دانلود کنید. پس از این که آن ها را دانلود نمودید آن ها را وارد دیتا بیس وبسایت خود و سپس اجرا کنید.

(انجام مرحله دوم برای ورژن های 4.40 به بعد نیاز نیست )

  •          بهتر است  فایل readme.txt موجود در هر آپدیت را مطالعه کنید تا از تغییرات اخیر ناپ کامرس مطلع شوید. برخی اوقات تغییرات مهمی در آن ذکر شده است.

3-      حذف فایل های قدیمی

تمامی فایل های ورژن های قبلی را به جز فایل هایی با فرمت .json که در مسیر ‘’app_data’’ قرار دارند را  پاک کنید (مثال appsettings.json – plugins.json ) این فایل ها باید ذخیره شوند چون در ادامه به آن ها نیاز پیدا خواهیم کرد.

(در ورژن های قدیمی اگر فایل هایی مثل datasettings.json , settings.txt , installedplugins.txt وجود داشتند , آن ها را هم ذخیره کنید )

حذف فایل های قدیمی ناپ کامرس

4-      آپدیت جدید را در سایت آپلود نمایید.

5-      از سالم بودن و کارکردن همه چیز مطمئن شوید.

نکات قابل توجه پس از نصب ناپ کامرس:

  •          در هنگام نصب ناپ کامرس از بابت اینکه appsettings.json نیز به آخرین ورژن ناپ کامرس آپدیت شود مطمئن شوید تا محصولات سایت با محصولات موجود در دیتا بیس به روز رسانی شود . در ورژن های قدیمی تر ناپ کامرس نام فایل می تواند datasettings.json یا settings.txt باشد . در ضمن از به روز شدن فایل plugins.json  و installedplugins.txt نیز اطمینان حاصل کنید
  •          در صورتی که ناپ کامرس را از ورژن های قبلی به ورژن 4.50 آپدیت می کنید , از بابت اینکه string کانکشن شما شامل یکی از پارامتر های زیر شود مطمئن شوید : Encrypt = false   یا    TrustServerCertificate=True   که بستگی به نوع سرور شما دارد . شما می توانید این پارامتر هارا به صورت دستی به string کانکشن خود در مسیر \appdata\appsettings.json  اضافه نمایید . این مرحله به خاطر Microsoft.Data.Sqlclient   انجام می شود که حالت Encypt را از false به true تغییر داده است.
  •          در صورتی که تصاویر خود را بر روی سیستم ذخیره کرده اید از آن ها هم با رفتن به مسیر \wwwroot\images\ بک آپ تهیه نمایید.
  •          در صورتی که می خواهید هر کدام از ورژن های 3.x ناپ کامرس را به یکی از ورژن های 4.x به روز رسانی کنید , ابتدا باید ورژن 4.00 ناپ کامرس را نصب کنید , سپس SQL Script ورژن 3.9 را به 4.0 آپدیت کرده و سپس به ورژن مورد نظر خود , ناپ کامرس را به روز رسانی کنید.
  •          در صورتی که با هرگونه مشکلی پس از اپدیت بر خوردید می توانید از بک آپ خود استفاده نموده و فایل های بک آپ شده را جایگزین فایل های اپ دیت شده نمایید و از بروز هر گونه مشکل جلوگیری نمایید.

در نهایت نیز می توانید برای دیدن پلاگین های ناپ کامرس به صفحه اصلی ناپ لاین مراجعه کنید.