0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
 • خانه
 • آموزش نصب فروشگاه ساز اینترنتی ناپ کامرس در ویندوز
آموزش نصب فروشگاه ساز اینترنتی ناپ کامرس در ویندوز

آموزش نصب فروشگاه ساز اینترنتی ناپ کامرس در ویندوز

ناپ کامرس یک نرم افزار فروشگاه ساز اینترنتی بوده که هم بر روی ویندوز و هم بر روی لینوکس قابلیت نصب و استفاده را دارد.

علاوه بر آن شما می توانید ناپ کامرس را بر روی Microsoft Azure نصب کرده یا از ورژن آماده آن استفاده کنید که ساده ترین راه برای ساخت فروشگاه اینترنتی ناپ کامرسی شما خواهد بود.

نصب ناپ کامرس از طریق 5 روش امکان پذیر بوده که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 1. نصب محلی (برای توسعه دهندگان)
 2. نصب بر روی ویندوز
 3. نصب بر روی Microsoft Azure
 4.  نصب بر روی لینوکس
 5. ورژن از قبل نصب شده ناپ کامرس

نصب ناپ کامرس بر روی ویندوز:

در ادامه نحوه دانلود ناپ کامرس , آپلود آن بر روی سرور و نصب آ ن را با استفاده از ویندوز شرح خواهیم داد:

(در صورتی که می خواهید ناپ کامرس را با لینوکس نصب کنید مقاله آموزش نصب ناپ کامرس بر روی لینوکس را مشاهده نمایید.)

1-داشتن حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب ناپ کامرس

در ابتدا قبل از دانلود باید از اینکه حداقل سیستم مورد نیاز ناپ کامرس را دارید مطمئن شوید , عکس زیر سیستم مورد نیاز ناپ کامرس را به شما نشان میدهد:

سیستم مورد نیاز نصب ناپ کامرس

2-دانلود فروشگاه ساز ناپ کامرس

پس از اینکه از بابت داشتن حداقل سیستم مورد نیاز ناپ کامرس مطمئن شدید به وبسایت ناپ کامرس رفته و ورژن Package without source code را برای ویندوز دانلود کنید . این ورژن از قبل کامپایل شده ناپ کامرس بوده و بلافاصله پس از دانلود آماده آپلود بر روی وبسایت شما خواهد  بود.

3-آپلود فایل های ناپ کامرس

قدم بعدی آپلود فایل های فروشگاه ساز ناپ کامرس بر روی سرور وبسایتتان خواهد بود , برای انجام اینکار شما نیاز دارید طبق مراحل زیر  از کانکشن FTP استفاده کنید , کانکشن FTP به شما اجازه می دهد تا فایل ها را بین کامپیوتر ها جا به جا کنید  

 •          برنامه کانکشن FTP مورد علاقه خود را دانلود کنید.
 •          در قسمت کنترل پنل هاست خود اعتبار نامه FTP خود را پیدا کنید.
 •          در برنامه FTP  که دانلود نمودید , کانکشنی بین کامپیوتر خود و سرور با استفاده از اعتبار نامه FTP برقرار نمایید.
 •          در نهایت نیز فایل های ناپ کامرس را در سرور خود آپلود نمایید.

4-ساخت پایگاه اطالاعاتی داده (Database)

قبل از اجرای ناپ کامرس , یک پایگاه اطلاعاتی داده (Data Base) جدید در کنترل پنل هاست خود بسازید , این دیتا بیس برای ذخیره کردن اطلاعات وبسایت شما مورد استفاده خواهد گرفت. توجه داشته باشید در قسمت های بعدی نصب ناپ کامرس نام, نام سرور و آدرس , نام کاربری و رمز دیتا بیس شما مورد نیاز خواهد بود.

5-ساخت وبسایت جدید

در قسمت کنترل پنل هاست خود یک وبسایت جدید بسازید و URL و آدرس آن را ذخیره کنید.

6-نصب ناپ کامرس

با استفاده از آدرس ذخیره شده در قدم قبلی , با مرورگر خود وارد وبسایت شوید , زمانی که وبسایت باز شد شما به صفحه نصب ناپ کامرس هدایت خواهید شد :

نصب ناپ کامرس برای ویندوز

در ادامه باید بخش های مختلفی که در تصویر بالا نمایش داده شده است را پر کنید:

 •           Admin user email : این قسمت ایمیل آدرس اولین ادمین سایت خواهد بود.

 

 •          Admin user password : رمزی برای اکانت ادمین مشخص کنید.

 

 •          Confirm password : رمز خود را دوباره وارد کنید.

 

 •           Country : کشور خود را از داخل نوار انتخاب کنید , انتخاب کشور یکسری امکانات مثل دانلود زبان آن کشور برای وبسایت , برخی از تنظیمات نمایش وبسایت و دیگر قابلیت ها مثل مشخص کردن ارز کشور را در اختیار شما قرار می دهد .

 

 •          Create sample data : در صورتی که دوست دارید نمونه محصولاتی در وبسایت شما ساخته شود تیک این گزینه را برنید , علامت زدن این گزینه پیشنهاد میشود چون قبل از اضافه کردن محصولات خود به وبسایت , می توانید با وبسایت کار کنید . علاوه بر آن هر می توانید این محصولات را حذف یا لغو انتشار کنید تا دیگران آن ها را نبینند.

 

 •          Database : در این قسمت می توانید بین Microsoft SQL server , MySQL , or PostgreSQL یکی را انتخاب کنید , در صورتی که ناپ کامرس را بر روی ویندوز نصب میکنید گزینه اول یعنی Microsoft SQL server را انتخاب نمایید.

 

 •          Create Database if it doesn’t exist : در صورتی که دیتا بیس خود را  از قبل نساخته اید این گزینه را بزنید , توجه داشته باشید پیشنهاد میشه طبق مراحل گفته شده از قبل دیتا بیس خود را ساخته باشید تا از بروز هرگونه مشکل و ارور در ادامه مراحل نصب جلوگیری بشود.

 

 •          Enter raw connection string (advanced) : این گزینه را در صورتی انتخاب کنید  که  بخواهید به جای پر کردن گزینه های اتصال یک Connection String  وارد کنید.

 

 •          Server name : این گزینه نام , آدرس  یا نام سرور دیتا بیس شماست , شما می توانید نام دیتابیس خود را از قسمت هاست کنترل پنل پیدا کنید.

 

 •          Database name : این قسمت نام دیتا بیسی است که توسط ناپ کامرس مورد استفاده قرار می گیرد , درصورتی که دیتا بیس خود را از قبل ساخته اید نام آن را در این گزینه وارد نمایید.

 

 •          Use integrated windows authentication : درصورتی که درحال نصب ناپ کامرس توسط یک ارائه دهنده هاست سرور هستید , به این گزینه نیاز ندارید.

 

 •          SQL username : نام کاربری دیتا بیس خود را در این قسمت وارد نمایید.
 •          SQL Password : رمز دیتا بیس خود را در این قسمت وارد کنید.
 •          Specify custom collation : این گزینه تنظیمات پیشرفته است که بهتر است خالی بماند.

 

در پایان گزینه Install را کلیک کنید , زمانی که پروسه نصب به پایان رسید صفحه اصلی جدید سایت به شما نمایش داده خواهد شد.

لازم به ذکر است در صورت بروز هر گونه مشکل در پروسه نصب می توانید با انتخاب گزینه restart installation  در پایین صفحه , دوباره نصب ناپ کامرس را آغاز نمایید.

پس از اینکه وبسایت شما آماده شد برای کامل کردن وب استور خود به یکسری از افرونه های ناپ کامرس نیاز پیدا خواهید کرد , وبسایت ناپ لاین بسیاری از افزونه های ناپ کامرس را برای تهیه آسان در اختیار کاربران قرار داده که می توانید با مراجعه به بخش افزونه های ناپ کامرس آن ها را تهیه نمایید.